خرید کاندوم روان کننده برای برای ورود آسان ☔

روان کننده ای که از یک موز می چکد

کاندوم های روان کننده و چرب از جنس لاتکس هستند که راحت تر از کاندوم های دیگر پیدا می شوند. بسیاری از افراد فکر می کنند که کار کردن با کاندوم روان کننده و چرب بسیار آسان تر است. خود استفاده از کاندوم های روان کننده و چرب هیچ اشکالی ندارد اما بعضی از کاندوم های بی کیفیت هستند که مواد روان کننده کافی برای رابطه جنسی را ندارند.

بنابراین، شاید فکر کنید کاندوم های روان کننده به اندازه ای که باید باعث صرفه جویی در وقت و پول شما نمی شوند. حتی ممکن است گاهی فکر کنید که با وجود استفاده از یک کاندوم از این نوع باز هم باید از یک روان کننده برای رابطه جنسی استفاده کنید. البته باید بگوییم که استفاده از مواد روان کننده پایه آب یا سیلیکون به شدت به تجربه زناشویی شما کمک می کند. کاندوم چرب می تواند یک رابطه زناشویی ایمن را بیشتر از قبل امن و جذاب تر کند.

 

جدول عناوین

کاندوم روان کننده و چرب اولین عکس این مقاله که شبیه یک بستنی است

استفاده از کاندوم روان کننده و چرب در حین رابطه جنسی واژنی

کاندوم  روان کننده و چرب بهترین انتخاب برای رابطه جنسی واژنی است. با این حال ممکن است بعضی زوج ها به روان کننده های سازگار با کاندوم احتیاج پیدا کنند. البته با استفاده از محصولات با روان کننده اضافی دیگر جای نگرانی برای این موارد نیست. اما باید به خاطر داشته باشید هیچ اشکالی ندارد که برای رابطه جنسی به روان کننده بیشتر احتیاج دارید. هیچ کسی از استفاده از کاندوم روان کننده و چرب مصون نیست.

به علاوه وقتی از کاندوم استفاده می کنید نه تنها به روان کننده کمتر بلکه حتی به روان کننده بیشتر هم احتیاج خواهید داشت. کاندوم ها در مقایسه با خود پوست در مواجهه و مالش با پوست اصطکاک خیلی بیشتری ایجاد می کنند. این نکته را حتی با مالیدن انگشتان خود به همدیگر هم می توانید بفهمید.

یکی از مواردی که حتما باید به آن توجه کنید این است که چه نوع روان کننده ای در کاندوم چرب شما استفاده شده است. بعضی مواقع استفاده از موادی مثل نانوکسینول-۹ احتمال ابتلا به ایدز را بالا می برد.

ظرفی که نشان دهنده کاندوم روان کننده و چرب است

کاندوم روان کننده و چرب در حین رابطه جنسی مقعدی و دهانی (ارال)

کاندوم روان کننده و چرب برای رابطه دهانی مناسبند اما ممکن است گزینه ایده آلی نباشند. چرا؟ چون معمولا اگر طعم دار نباشند مزه آن ها به شدت بد است. به علاوه استفاده از موادی مانند نانوکسیل-۹ می تواند باعث بی حسی زبان شما شود. در این موارد باید از کاندوم های ساده یا کاندوه های میوه ای استفاده شود که گزینه بهتری برای رابطه دهانی هستند.

کاندوم های روان کننده و چرب تا وقتی که مواد مضر نداشته باشند برای رابطه جنسی مقعدی مناسب اند. با این حال شاید به رواکننده پایه آب یا سیلیکون بیشتری نیاز پیدا کنید.

 

مزایا و معایب کاندوم روان کننده و چرب

همانطور که گفتیم بعضی از کاندوم ها از قبل به مواد روان کننده سیلیکونی، ژله ای، یا کرمی آغشته شده اند. این یک مزیت ویژه به حساب می آید. علاوه بر این که کاندوم های روان کننده و چرب در حین رابطه جنسی کمتر پاره می شوند و روان کننده بیشتر می تواند از سوزش جلوگیری کند. حتی کاندوم هایی وجود دارد که از روان کننده های ضد اسپرم استفاده می کند تا هر چه بهتر از بارداری ناخواسته جلوگیری شود.

روان کننده ای که از یک موز می چکد

چرا روان کنندگی بیشتر در کاندوم بهتر است؟

چه از کاندوم روان کننده و چرب استفاده کنید و چه نکنید، استفاده از یک روان کننده اضافی مفید خواهد بود. همانطور که گفتیم کاندوم روان کننده و چرب باعث جلوگیری از پارگی کاندوم در حین رابطه جنسی می شود، و حتی از سوزش و درد هم جلوگیری می کند. سوزشی که نه تنها دردناک و ناراحت کننده است، بلکه شانس ابتلا به عفونت را نیز افزایش می دهد. این اتفاق به خصوص وقتی می افتد که قصد خرید کاندوم خاردار را دارید. 

روان کننده ای که در حین رابطه جنسی استفاده می کنید را عاقلانه انتخاب کنید. اگر از یک روان کننده جداگانه استفاده می کنید، باید از یک روان کننده پایه آب که برای این کار طراحی شده استفاده کنید. روان کننده های پایه سیلیکون هم برای استفاده با خود کاندوم مناسب اند. این نوع روان کننده ها لغزندگی بیشتری نسبت به نوع پایه آب دارند و بیشتر دوام می آورند. هر چند قیمت آن ها بسیار بیشتر است. روان کننده های پایه چربی مشکل آفرین هستند و اصلا نباید با کاندوم های لاتکس استفاده شوند. چربی لاتکس را از میان می برد و احتمال پارگی کاندوم روان کننده و چرب را افزایش می دهد.

هیچ گاه نباید روان کننده ای که حاوی روغن، چربی، یا گریس مثل ژل های پایه نفت (مثل وازلین)، روغن بچه یا لوسیون، لوسیون بدن و دست، روغن ترد کننده آشپزی، یا لوازم آرایشی روغنی مثل کرم سرد را استفاده کنید. این موارد می توانند باعث ضعیف شدن لاتکس و کاندوم روان کننده و چرب شوند، که سبب راحت تر پاره شدن کاندوم می شود.

همچنین این موارد می توانند اثرات بدی روی بدن داشته باشند، که البته تحقیقات زیادی روی این موضوع صورت نگرفته است. یکی از دلایل آن این است که نتایج تحقیقات صورت گرفته روی اثرات روان کننده ای مختلف روی بدن های شما محدود به تحقیقات آزمایشگاهی است، و بعضی اوقات با واقعیت اختلاف دارد. به علاوه سازمان غذا و دارو (FDA) آمریکا، که روی مسائل بهداشتی نظارت می کند، خیلی کند روی دسته بندی و کاربرد روان کننده ها کار کرده است و کار جامعی انجام نداده است.

وقتی سعی می کنید جدا از کاندوم های چرب و روان کننده از یک روان کننده شخصی استفاده کنید، به دنبال مواد تشکیل دهنده آن باشید. و اگر مطمئن نیستید حتما از یک متخصص داروسازی سوال کنید.

انواع کاندوم روان کننده و چرب

انواع روان کننده های واژنی در کاندوم های روان کننده و چرب

اگر برانگیختگی جسمی اتفاق نمی افتند یا واژن شما در حین رابطه جنسی خشک می شود می توان از روان کننده های واژنی استفاده کرد. روان کنندگی خطر ابتلا به اشک واژن و سوزش آن را کاهش می دهد. چیزی که به نوبه خود خطر ابتلا به عفونت در حین رابطه جنسی را کاهش می دهد. اگر از کاندوم استفاده می کنید هم یک روان کننده می تواند خطر پارگی کاندوم را کاهش دهد.

اما با این همه روان کننده در بازار چطور می توان بهترین آن را انتخاب کرد؟

 

روان کننده پایه آب

روان کننده های پایه آب معمولاً بهترین گزینه هستند، به خصوص اگر از کاندوم روان کننده و چرب استفاده می کنید یا مستعد عفونت مخمر هستید روان کننده پایه آب برای شما بهترین انتخاب است. از روان کننده پایه سیلیکون هم می توان با کاندوم ها و کاندوم روان کننده و چرب استفاده کرد. بعضی اوقات افراد از یک روان کننده پایه سیلیکون استفاده می کنند چون لغزندگی و روان کنندگی بیشتری دارد و بیشتر دوام می آورد، به خصوص زمان حمام و دوش این مورد بیشتر نمود پیدا می کند. این روان کننده ها قیمت بالایی هم دارند.

 

روان کننده پایه سیلیکون

این روان کننده ها مشکل آفرین هستند و اصلا نباید با کاندوم لاتکس و کاندوم روان کننده و چرب استفاده شوند. چربی باعث از میان رفتن لاتکس می شود و منجر به پاره شدن کاندوم روان کننده و چرب می شود.

هیچ گاه نباید از روان کننده ای که دارای روغن، چربی، یا گریس مثل وازلین یا روغن بچه است استفاده کنید. این موارد می توانند به شدت لاتکس را ضعیف کنند و پاره شدن کاندوم با این روان کننده ها سریع تر اتفاق می افتد.

 خشکی واژن چه زمانی رخ می دهد؟

شاید شنیده باشید که روان کننده های واژنی یا مرطوب کننده ها فقط برای زنانی است که به یائسگی رسیده اند. خشکی واژن یک امر طبیعی در زمان یائسگی است که سطح استروژن او به صورت طبیعی افت می کند. با این حال، بالا و پایین شدن طبیعی استروژن در طی زندگی زن هم می تواند باعث خشکی واژن شود. چیزی که نیاز به روان کننده های واژنی اضافه را به وجود می آورد. خشکی واژن اغلب در حین قاعدگی، بارداری، سالمندی و در هنگام تنش احساسی رخ می دهد.

داروهایی از جمله بعضی قرص های کنترل حاملگی می تواند با روان کنندگی واژن تداخل داشته باشد. داروهای دیگر از جلمه زاناکس، اویتان هم می تواند باعث خشکی واژن شود.

کاندوم روان کننده و چرب

چه زمانی از کاندوم روان کننده و چرب استفاده کنیم؟

می دانیم که به این خاطر که اندازه واژن در بانوان متفاوت است و همچنین اندازه آلت تناسلی هم در مردان با یکدگیر فرق دارد رابطه جنسی می تواند به شدت دردناک باشد. حتی گاهی اوقات این درد به یک مشکل بزرگ در رابطه جنسی تبدیل می شود. موارد بسیاری وجود دارد که زنان در هنگام رابطه جنسی دچار درد بسیار شدید می شود. این جا و در این مواقع کاندوم چرب به کمک ما می آید تا همراه با یک رابطه جنسی سالم و دور از خطرات احتمالی بیماری و عفونت از آن لذت کافی هم ببریم. قبول کنید که یکی از عوامل مهم در رابطه جنسی بدون درد بودن این رابطه برای دو طرف است.

البته باید توجه کنید اگر میزان این درد در افراد زیاد شود بایستی به پزشک مراجعه کرد. به خصوص اگر فکر میکنید درد به شدت غیر طبیعی است. اگر دوست دارید و میخواهید از کاندوم روان کننده و چرب استفاده کنید حتما و بدون هیچ رودربایستی آن را با شریک جنسی خود در میان بگذارید.

البته توجه داشته باشید که اکثر کاندوم ها از یک روان کننده پایه آب یا سیلیکون استفاده می کنند. پس در هنگام خرید کاندوم حتما این نکته را مد نظر داشته باشید. البته از استفاده از انواع دیگر کاندوم مثل کاندوم تاخیری، کاندوم خاردار، کاندوم میوه ای و …. غافل نشوید. معمولاً در یک رابطه جنسی به چند کاندوم نیاز پیدا خواهید کرد.

چه زمانی از کاندوم چرب استفاده کنیم؟

کاندوم روان کننده و چرب در نهایت

در این مقاله راجع به انواع مختلف کاندوم روان کننده و چرب صحبت کردیم. روان کننده های مختلف و اثر آن ها و مزایا و معایب آن را شناختیم و فهمیدیم که کاربرد هر نوع روان کننده در کجا بیشتر است و از چه روان کننده هایی نباید به هیچ عنوان استفاده کرد. روان کننده های پایه آب متداول ترین روان کننده ها هستند اما پایداری و دوام کمی دارند. کاندوم روان کننده و چرب در مقابل پارگی بسیار مقاوم تر است چرا که اصطکاک کمتری را در حین رابطه جنسی تحمل می کند.

bahramdrv
ارسال دیدگاه